Drukuj

Porady dla początkujących

Rozpoczynając użytkowanie maszyny waterjet zachęcamy Państwa do zapoznania się z kilkoma praktycznymi uwagami dotyczącymi prawidłowego obchodzenia się z Garnetem. Pozwoli to Państwu na uniknięcie kłopotów z zatykaniem tuby miksującej jak również z zatykaniem przewodów doprowadzających.

Przechowywanie Garnetu

Garnet jest materiałem higroskopijnym, zatem łatwo chłonie wilgoć jeżeli ma do tego warunki. Należy go zatem chronić przed kontaktem z wodą i wilgocią. Należy go przechowywać w pewnym oddaleniu od maszyny, najlepiej w miejscu przewiewnym, a zimą ogrzewanym. Należy bezwzględnie chronić big bagi z Garnetem przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak deszcz, śnieg, czy mróz.

Otwieranie worków jutowych

Przed zasypaniem Garnetu do zbiornika ciśnieniowego trzeba otworzyć małe 25 kilogramowe worki jutowe. W tym celu należy odciąć nadmiar nitki zwisającej po obu stronach i pociągnąć za sznurek z odpowiedniej strony, a cały szew zostanie zwolniony. Na początku należy poświęcić chwilę czasu, aby zorientować się z której strony i za jaki sznurek pociągnąć. Jednak ten czas się opłaci bo otwieranie worków będzie wówczas bardzo szybkie i przyjemne. Otwarcie worka jutowego nożem lub jego rozprucie spowoduje, że powstaną luźne części worka, które jeżeli dostaną się do Garnetu mogą spowodować zatkanie tuby. Po takim otwarciu należy najlepiej wyjąć z worka jutowego Garnet w worku foliowym i dopiero wtedy zasypać go do zbiornika. Ewentualnie można zwinąć w rulon uciętą część tak, aby uniemożliwić dostanie się do Garnetu jakichkolwiek luźnych elementów. Jest to najczęściej popełniany błąd początkujących operatorów, dlatego warto na to zwrócić uwagę.

Wsypywanie Garnetu

Zasypując Garnet należy zwrócić szczególną uwagę na czystość rąk i rękawów. Częstym błędem popełnianym przez operatorów jest też stawianie małego worka (25 kilogramów) na zabrudzonej posadzce w celu jego otwarcia tuż przed jego zasypaniem.  Następnie operator mocno potrząsa workiem wysypując Garnet, a zabrudzenia przyklejone do dna worka spadają do zbiornika zasypowego. Średnica tuby miksującej z której wydostaje się Garnet z wodą jest bardzo mała (0,5; 0,76 lub 1,05 mm), zatem najmniejsze drobne cząstki, które dostaną się przypadkowo w czasie zasypywania do zbiornika mogą stanowić przyczynę jej zatkania. Po zasypaniu upewniamy się czy w leju zasypowym zbiornika nie został Garnet. Każda ilość Garnetu, który znajdzie się powyżej grzybka, który zamyka zbiornik ciśnieniowy jest narażona na zawilgocenie, co w efekcie może doprowadzić do zatkania przewodów doprowadzających Garnet. 

Dostosowanie parametrów maszyny Waterjet

Oferowany przez nas Garnet nie ma zanieczyszczeń, co powoduje że jest bardziej sypki niż inne produkty i w jednostce czasu (przy zachowaniu tych samych parametrów pracy maszyny) będzie sypało się go więcej. Garnety dostępne na świecie mają sypkość w granicach 320 do 470 gr/min. Dostępny w naszej firmie Garnet ENDURE PLUS sypie się z prędkością ok. 450 gr/min. Jednak aby wykorzystać jego przewagę sypkości (a co za tym idzie skuteczności) należy odpowiednio ustawić maszynę, aby uwzględniła ten fakt. 

 W zależności od producenta może to być:

 • zważenie ilości wysypującego się Garnetu w ciągu minuty i podanie tej informacji maszynie
 • odpowiednie wyregulowanie ilości sypanego garnetu - o ile maszyna ma regulację ilości podawanego Garnetu
 • zwiększenie prędkości cięcia przy każdej jakości
 • w maszynach OMAX, Maxiem zmiana współczynnika Garnetu " z 0,99  na 1,00 - dzięki temu maszyna przy każdej jakości będzie cięła z większą prędkością
 • inne zbliżone konfiguracje lub kompilacja kilku powyższych

. Posted in Uncategorised

Drukuj

Karta bezpieczeństwa

1.Identyfikacja produktu

Nazwy produktu ścierniwo garnet, minerał z rodziny Granatów Almandynowych
Kolor czerwonawo różowy
Formuła chemiczna 3FeO, AI203, 3SIO2

2. Właściwości chemiczne i fizyczne

Garnet jest czystym i naturalnym piaskiem. Z sześciu głównych odmian Garnetu (almandyn, andradyt,grossular, pirop, spessartyn, uwarowit), almandyn jest najlepszym ścierniwem dzięki kombinacji 3FeO, AI203, 3SIO2. Sprowadzany przez nas Garnet składa się wyłącznie z odmiany almandynowej, więc ścierniwo już naturalnie jest wysokiej jakości.  Szczegółowa specyfikacja techniczna >>

3. Zalecenia przeciwpożarowe

Temperatura zapłonu niepalne
Nadzwyczajne niebezpieczeństwa pożarowe i wybuchowe brak
Środki gaśnicze jak dla otoczenia
Procedura Przeciwpożarowa jak dla otoczenia

4. Niebezpieczeństwo dla zdrowia 

Niebezpieczeństwa dla zdrowia (ostre I chroniczne) Nie występuje. Należy ograniczyć ewentualne narażenie na pył
Konsekwencje nadmiernego kontaktu Wystawienie się na działanie szkodliwego pyłu może powodować podrażnienie oczu, gardła i płuc, kaszel lub duszność.
Procedury nagłej i pierwszej pomocy Przemycie wodą oczu lub skóry.
Inne Materiał nie jest toksyczny.

5. Stabilność i Reaktywność

Stabilność  stabilny
Niebezpieczna polimeryzacja   nie występuje
Niebezpieczny rozkład lub produkty uboczne nie występują

 6. Środki ostrożności i obsługi

Środki, które należy podjąć w przypadku wysypania się materiału Materiał jest bezwładny więc może być usunięty łopatą, miotłą, odkurzaczem itp.
Metody usuwania odpadów Jeżeli materiał nie jest skażony innymi niebezpiecznymi środkami może być wyrzucany na każde wysypisko według lokalnie obowiązujących wytycznych dotyczących usuwania odpadów stałych.
Specjalne środki ostrożności w przechowywaniu nie dotyczy
Ochrona dróg oddechowych   W przypadku nadmiernego pylenia, zaleca sie stosowanie okapów lub wyciągów zatwierdzonych przez odpowiednią instytucję. 

 

. Posted in Uncategorised

Drukuj

Transport

Dostawa jest realizowana na terenie całej Polski najczęściej w ciągu jednego dnia roboczego. Cena za dostawę jednej tony to 130,00 zł + VAT, niezależnie od lokalizacji.

Ceny dostawy powyżej 10 ton ustalane są indywidualnie w zależności od odległości od naszych magazynów w Gdańsku. 

W każdej chwili możliwy jest odbiór towaru z magazynu własnym transportem bez dodatkowych kosztów.

Cena dostawy Garnetu NIE zawiera ceny palet, dlatego proponujemy nasępujące rozwiązania:

 • Przy dostawie należy przekazać przewoźnikowi na wymianę taką samą liczbę palet (oraz o podobnej jakości) jaką otrzymuje się razem z Garnetem.
 • W przypadku braku palet na wymianę można przeładować Garnet i zwrócić palety, na których został dostarczony.
 • Można również zatrzymać palety, a wtedy ich koszt 35,00zł + VAT zostanie doliczony do faktury.

Niezależnie od wybranej opcji prosimy o upewnienie się, że została ona odpowiednio odnotowana w protokole dostawy przez kierowcę.

. Posted in Uncategorised

Drukuj

Sprzedaż maszyn

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na Polskę profesjonalnych maszyn do cięcia wodą.

Zakup naszego Garnetu zwiększy moce produkcyjne Państwa maszyn od kilku do kilkunastu procent w porównaniu ze ścierniwami innych dostawców.

Jeżeli jednak chcieliby Państwo zwiększyć swoje możliwości jeszcze bardziej lub jeżeli Państwa firma dopiero planuje rozszerzenie działalności o usługi precyzyjnego cięcia wodą to chcielibyśmy polecić Państwu jedyną polską maszynę do cięcia wodą, która jednocześnie najlepiej spełnia wymagania technologiczne i cenowe na polskim rynku - Waterjet Streamcut

Prowadzimy sprzedaż maszyn Waterjet  Streamcut o obszarze roboczym w zakresie wymiarów 2 m x 8 m oraz 3 m x 8 m i ciśnieniu do 4150 bar. Są to maszyny bardzo wszechstronne, które przetną w zasadzie wszystkie materiały: stal, kamień, ceramikę, szkło, tytan, materiały kompozytowe. Maksymalna grubość ciętych materiałów to 200 mm. W projektowaniu maszyn za priorytet stawiane jest uzyskanie możliwie najniższych kosztów eksploatacji, przy zachowaniu wysokiej wydajności. Ocynkowanie ogniowe zapewnia zwartej konstrukcji najwyższą odporność na korozję. Pompa ze wzmacniaczem ciśnienia sprowadzana jest z USA, a jej koszty eksploatacji dzięki zminimalizowaniu ilości elementów zużywających się są najniższe wśród konkurencji.

Na Państwa ewentualne dodatkowe pytania chętnie odpowiemy mailowo, telefonicznie lub w bezpośrednim spotkaniu. 

Przejdź do danych kontaktowych

 

. Posted in Uncategorised

Drukuj

Pakowanie

Garnet standardowo dostarczany jest jednej z dwóch wersji pakowania: 


25 kg

Garnet pakowany jest w jutowych workach o masie 25 kg znajdujących się w specjalnych torbach big-bag o masie 1 t.

LUZEM

Garnet pakowany jest bezpośrednio w torbach big-bag 1 t otwieranych również z dołu, bez dodatkowych worków.

Torby big bag wyposażone są w specjalne uchwyty dla wózków widłowych, a dodatkowo umieszczone są na paletach.

W większości przypadków preferowana jest opcja 25 kg, ze względu na możliwość zużywania mniejszych ilości wg. potrzeb oraz łatwiejszego przenoszenia 25 kg worków przez operatora. Jednak przy odpowiednio dużych dozownikach na Garnet w maszynie waterjet, dużym jednorazowym zużyciu oraz dostępności wózka widłowego wygodniejsza jest opcja pakowania LUZEM. Pozwala ona na szybkie przesypanie całej tony ścierniwa, bez potrzeby rozpakowywania wielu mniejszych worków.

Palety, na których umieszczone są big bagi należy zwrócić w czasie dostawy lub w przypadku potrzeby ich zatrzymania, do faktury zostanie doliczona kwota 35 pln za każdą paletę.

Na specjalne zamówienia  możliwe jest przygotowanie pakowania innego niż standardowe:

 • 25 kg worki na paletach zabezpieczone folią elastyczną (bez big bagów)
 • 25 kg worki papierowe (zamiast jutowych)
 • big bagi 2 t

. Posted in Uncategorised